مد پوش

مدل لباس زنانه,مردانه,بچه گانه,کیف و کفش

رمزینه

رمزینه پاسخ سریع یا QR Code چیست ؟

شما ممکن است تاکنون مطالبی را در مورد QR Code (کد کیو آر) شنیده باشید اما دقیقا مفهوم کد QR چیست؟

کد Quick Response (رمزینه پاسخ سریع)، یک نوع بارکد دو بعدی است که می تواند با استفاده از گوشی های هوشمند و دستگاه های اختصاصی خواندن کد QR خوانده شود، که به طور مستقیم به متن، ایمیل، وب سایت، شماره تلفن و… لینک میشود. شما حتی ممکن است با اسکن یک کد QR به سایت مربوطه متصل شوید. با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و رشد موبایل های هوشمند کد QR یا همان مربعی که خانه های شطرنجی نامرتب دارند بیشتر جاها و روی خیلی از کالاها دیده می شوند.

گروه مد پوش

استفاده از QR در گوشی های تلفن همراه و تبلت ها :

می توان گفت که گسترده ترین کاربرد رمزینه پاسخ سریع بخصوص برای عموم مردم، استفاده و بهره برداری از اطلاعات رمز شده در آن با استفاده از تلفن های همراه است. در واقع رمزینه پاسخ سریع (QR-code) بارکد هایی ساده اند که می‌توانند عملیات زیادی در گوشی های موبایل انجام دهند. این رمزینه ها می‌توانند برای تغییر اطلاعات مخاطبان، اجرای یک لینک وب، باز کردن یک برنامه، یا حتی شماره‌ گرفتن مورد استفاده قرار گیرند. همچنین با گوشیهای اندرویدی، می توان به راحتی از مارکت های اندروید، بازی ها و نرم افزارهای مورد نیاز را خریداری یا بارگذاری نمود.

کاربران تلفن‌های همراهی که دستگاهشان مجهز به نرم‌افزار کدخوان است، می توانند “رمزینه پاسخ سریع” را در هر جایی که باشد (روی کاغذ روزنامه، نمایشگر رایانه و یا روی بدنه اتوبوس!) اسکن کنند تا اطلاعات ذخیره شده در آن که می تواند شامل: قیمت و اطلاعات مربوط به یک کالا، شماره تلفن، پیامک و یا هر متنی است، مشاهده نمایند؛ یک صفحه‌ي وب را بدون نیاز به تایپ آن، بر روی تلفن همراه را باز کنند. این عمل اتصال از دنیای فیزیکی به دنیای دیجیتال، به نام “هاردلینک” یا “مجازی کردن دنیای فیزیکی” گفته می شود.

گروه مد پوش

برای خواندن (اسکن) این کدها، گوشی (تلفن همراه) یا تبلت شما می بایست به موارد زیر مجهز باشد:
✓ دوربین با قدرت تفکیک مناسب
✓ نرم افزار رمزینه خوان (بارکرد خوان)

نحوه استفاده از رمزینه پاسخ سریع

برای استفاده از QR کد کافیست یک تلفن هوشمند عام از هر مدل داشته باشید (آندروید، آی او اس) اما در گوشی های قدیمی تر برای خواندن لینک بارکد، احتیاج به نرم افزار بارکدخوان دارید. اکثر گوشی ها خودشان به صورت پیشفرض این برنامه را بر روی خود موجود دارند. البته نرم افزارهای مختلفی در این زمینه وجود دارد که شما می توانید برنامه های بارکد خوان متناسب با سیستم عامل گوشی خود را از لینک های زیر دانلود نموده و بر روی دستگاه خود نصب کنید.

پس از نصب برنامه، تنها کاری که بایستی انجام دهید این است که برنامه را باز کنید و دوربین موبایل را کمی به بارکد نزدیک کنید. پس از چند ثانیه برنامه به طور خودکار بارکد را خوانده و لینک نهفته در آن بر روی نمایشگر تلفن شما ظاهر می شود. سپس روی گزینه Open Browser کلیک کنید تا لینک به مرورگر گوشی شما ارجاع داده شود.

گروه مد پوش

 بر گرفته از مطلب گروه پرشین استار

 

tblg tblg tblg
آمار سایت
اطلاعات تماس